Skip to content

Maciek Makuszewski

Maciek od najmłodszych lat był typem sportowca. Pierwszy kontakt z siłownią miał w wieku 16 lat, kiedy zaczął poważniej podchodzić do treningów siatkarskich. Później trening siłowy był dodatkiem do boksu i bjj. Po 3 latach treningów postanowił spróbować swoich sił na zawodach kulturystycznych. I tak w roku 2017 wystartował w Norwegii i zajął I miejsce w kategorii debiutantów. Dzięki temu doświadczeniu wiele zmienił w swoich treningach i odżywianiu a także w życiu. Rok 2018 to kolejne starty, tym razem w organizacji INBA/PNBA Global.

Poza rozwijaniem siebie jako zawodnika, pomaga również innym pokonywać kolejne bariery. Treningi personalne zaczął prowadzić prawie 10 lat temu i robi to do dziś. Pracował z wieloma wspaniałymi ludźmi, zarówno takimi którzy dopiero zaczynali swoją przygodę z siłownią jak i ze stałymi bywalcami. Przygotowywał zawodników sportów wytrzymałościowo- siłowych jak np. MMA, piłka ręczna czy boks.

Wykształcenie fizjoterapeutyczne pozwoliło mu na bardzo funkcjonalne podejście do treningu, podniosło poziom wiedzy z anatomii czy fizjologii jak również pozwala na prowadzenie treningów z osobami posiadającymi różne schorzenia czy wracającymi do treningu po kontuzjach. Podczas szkoleń u najlepszych dietetyków w Polsce poszerzył wiedzę na temat dietetyki i odżywiania.

W swoim zawodzie stawia przede wszystkim na praktykę popartą wiedzą i wciąż rosnącym doświadczeniem.